Scroll verder
Versterk de beheersing van onze niet-financiële risico’s in de gehele keten als ervaren operational risk officer bij DNB.
Jij hebt impact
Bij DNB werk je midden in het financiële hart van Nederland en Europa. Elke dag zijn we actief op de financiële markten, beheren we omvangrijke beleggingsportefeuilles en onze goudvoorraad, en voeren we samen met de ECB de monetaire operaties uit waarop de stabiliteit van de eurozone steunt. Daarnaast spelen we een centrale rol in het betalingsverkeer: we zorgen dat betaalstromen veilig, efficiënt en betrouwbaar verlopen en dat de onderliggende marktinfrastructuren robuust draaien. Ook stellen we essentiële statistieken op en bewaken we de financiële stabiliteit en het economische beleid.
Deze veelzijdige verantwoordelijkheid vraagt om sterk, professioneel en zorgvuldig operationeel risicomanagement. Als ervaren operational risk officer heb jij directe invloed op de kwaliteit, veiligheid en wendbaarheid van onze processen, systemen en mensen. Je werkt dicht op cruciale maatschappelijke functies, bent een stevige sparringpartner voor management en directie, en helpt de Centrale Bank om risico’s tijdig te herkennen, te beheersen en aantoonbaar op te volgen.
Zo doe je dat als ervaren operational risk officer bij DNB
Je bent verantwoordelijk voor de verdere professionalisering van operationeel risicomanagement binnen het domein Monetaire Zaken van de Centrale Bank. Je overziet de volledige ORM-cyclus, weet complexe risico’s terug te brengen tot scherpe keuzes en concrete verbeteracties, en zorgt dat risicobeheersing aansluit bij de veranderopgaven van de divisies.
Je werkt niet alleen aan de inhoud, maar ook aan de methodologische doorontwikkeling en implementatie van ORM. Denk hierbij aan risk assessments, key controls, incidentmanagement, risicorapportages en specifieke ORM-werkzaamheden binnen third party risk management, informatiebeveiliging, compliance, business continuity management, privacy en artificial intelligence. Je bent een ervaren gesprekspartner voor divisie-MT’s, directie, tweede lijn, Internal Audit en collega-ORO’s.
Wat ga je precies doen?
- Je coördineert en bewaakt de volledige ORM-cyclus binnen jouw aandachtsgebied, van risico-identificatie en RCSA’s tot monitoring, rapportage en opvolging van acties.
- Je voert complexe risicoanalyses en onderzoeken uit, borgt kwaliteit van risk assessments en vertaalt bevindingen naar concrete en proportionele beheersmaatregelen.
- Je adviseert management en directie over operationele risico’s bij strategische verandertrajecten, digitalisering, procesverbetering en divisie-overstijgende dossiers.
- Je monitort het operationeel risicoprofiel, signaleert trends, issues en risicoaccumulatie, en brengt deze helder en tijdig onder de aandacht van senior management.
- Je ontwikkelt en implementeert best practices, werkwijzen en standaarden op het gebied van operationeel risicomanagement en draagt bij aan verdere ORM-volwassenheid.
- Je bent inhoudelijk trekker of eigenaar van een of meer expertisegebieden, bijvoorbeeld informatiebeveiliging, BCM, privacy, compliance, AI governance of third party risk management.
- Je coacht collega ORO’s, reviewt complexe producten en helpt collega’s om zich vakinhoudelijk verder te ontwikkelen.
Hier doe je dat
Je werkt op ons kantoor in hartje Amsterdam bij het Operational Risk Management cluster in de 1e lijn binnen het domein Monetaire Zaken van de Centrale Bank. Je werkt samen met betrokken en deskundige collega’s aan het risicomanagement voor de divisies binnen dit domein, waaronder Financiële Markten, Betalen, Cash en Marktinfrastructuur, Statistiek, Financiële Stabiliteit en Economisch Beleid en Onderzoek. De cultuur is dynamisch, resultaatgericht en gericht op continue verbetering. We zijn gewend om verantwoordelijkheid te krijgen en te nemen, en hebben integriteit hoog in het vaandel.
Bij DNB werken we hybride. Ons kantoor in Amsterdam is onze thuisbasis: de plek waar we elkaar ontmoeten, kennis delen en samenwerken. Uitgangspunt is dat je ten minste de helft van je wekelijkse werktijd op kantoor bent. Tegelijkertijd is er ruimte om een werkplek en werktijd te kiezen waar we ons werk het beste kunnen doen en waar we zo veel mogelijk waarde kunnen toevoegen. Uiteraard zorgen we dat je ook thuis uitstekend kunt werken met laptop, telefoon en een goede thuiswerkplekinrichting.
Dit breng je mee
Je beschikt over een stevige persoonlijkheid met natuurlijk gezag, organisatiesensitiviteit en overtuigingskracht. Je bent analytisch sterk, resultaatgericht en weet complexe onderwerpen begrijpelijk en scherp te maken. Je staat stevig in je schoenen, kunt gevraagd en ongevraagd adviseren en weet draagvlak te organiseren zonder de onafhankelijkheid van je oordeel te verliezen. Je bent een teamspeler die anderen beter maakt en die energie krijgt van bouwen, verbeteren en professionaliseren.
Waar zijn we verder nog naar op zoek?
- Je beschikt over academisch werk- en denkniveau, bijvoorbeeld met een achtergrond in bedrijfskunde, economie, rechten, auditing, informatiemanagement, risicomanagement of een vergelijkbare richting.
- Je hebt minimaal 10 jaar relevante ervaring in operational risk management, internal control, audit, compliance, informatiebeveiliging of een aanpalend risicodomein.
- Je hebt aantoonbare ervaring in een complexe organisatie, bij voorkeur binnen de financiële sector, publieke sector, centrale bank, toezichthouder of consultancy.
- Je hebt ruime ervaring met het adviseren van senior management en het begeleiden van verandertrajecten vanuit risicoperspectief.
- Je hebt diepgaande kennis van ORM-methodieken, Three Lines Model, RCSA’s, controls, incidentmanagement, rapportages en risicocultuur.
- Je hebt affiniteit met of kennis van aanpalende vakgebieden zoals informatiebeveiliging, business continuity management, privacy, compliance, third party risk management en AI governance.
- Je hebt ervaring met het coachen, begeleiden of functioneel aansturen van collega’s.
- Je beheersing van de Nederlandse en Engelse taal is uitstekend, zowel mondeling als schriftelijk.
Dit bieden wij je
Een 36-urige werkweek - 32 uur kan ook - met werk midden in de financiële en economische actualiteit. Bij een betrouwbare en maatschappelijk betrokken werkgever die voortdurend inspeelt op de veranderende eisen van onze omgeving. En die doorlopend innoveert. We staan als instelling midden in de samenleving. We vinden diversiteit en inclusie belangrijk en waardevol. Verschillende perspectieven, achtergronden en inzichten vergroten onze denkkracht. Het maakt niet uit wie je bent, waar je bent geboren, waar je in gelooft en van wie je houdt. We zijn vooral nieuwsgierig naar jouw drive naar maatschappelijk effect. Benieuwd hoe wij dat doen en wat onze collega’s hiervan vinden? Lees en bekijk hier meer.
Dit biedt jou volop kansen je verder te verdiepen en nieuwe ervaringen op te doen. In Nederland, maar ook daarbuiten. Je start met een jaarcontract, bij goed functioneren en wanneer de (organisatorische) omstandigheden niet wijzigen is er uitzicht op voortzetting.
De overige goede arbeidsvoorwaarden die horen bij deze functie:
- Een salaris van minimaal € 5.000,-- en maximaal € 8.300,-- bruto per maand, wat neerkomt op een bruto jaarsalaris van minimaal € 74.300,-- en maximaal € 123.000,-- op basis van een 36-urige werkweek inclusief persoonlijk keuzebudget (13e maand, vakantiegeld en persoonlijk budget). De uiteindelijke inschaling is onder meer afhankelijk van je kennis en ervaring.
- Vrije keus wanneer jij je 13de maand, 8% vakantietoeslag berekend over 13 maanden en een vrij besteedbaar persoonlijk budget van 5,9% van je 12-maandssalaris laat uitbetalen.
- Pensioenopbouw op basis van middelloon met voorwaardelijke indexatie. Eigen bijdrage in de premie bedraagt 6,98%.
- Een volledige vergoeding van je OV-reiskosten woon-werkverkeer óf vergoeding van je reiskosten met eigen vervoer tegen € 0,23 per km. Het is mogelijk om met de trein 1ste klas te reizen. Hiervoor geldt een eigen bijdrage van € 25,-- per maand.
- Een internetvergoeding van € 50,-- netto per maand.
- Veel mogelijkheden jezelf door opleiding en training zowel vakinhoudelijk als persoonlijk te blijven ontwikkelen.
- Een goede balans tussen je professionele en je privéleven. In deze functie is het mogelijk om 4 dagen van 8 of 9 uur te werken.
Secundaire arbeidsvoorwaarden
Bij DNB geloven we dat mensen het beste presteren wanneer zij zich gesteund en gewaardeerd voelen. Daarom creëren we een omgeving waarin werk en privé in balans zijn, zodat onze collega’s met energie en plezier kunnen groeien in hun vak. Met eigentijdse en flexibele secundaire arbeidsvoorwaarden sluiten we optimaal aan bij de wensen en levensfase van al onze medewerkers – zodat iedereen de ruimte krijgt om het beste uit zichzelf te halen.
-
Eens in de vijf jaar kun je de volgende artikelen declareren: bureau (€200,-), verstelbare bureaustoel (€250,-), verlichting (€50,-) en een wifi‑versterker (€100,-).
-
DNB heeft eigen fitness- en sportfaciliteiten die gratis te gebruiken zijn, daarnaast krijg je van DNB 30 minuten per week voor sport-, beweeg- en ontspanningsactiviteiten op kantoor.
-
Ouderschapsverlof
Je hebt recht op 26 weken ouderschapsverlof waarvan 9 weken deels (70%) betaald. Een aanvulling vanuit DNB naar 100% van het salaris gedurende de eerste 2 weken.
Mantelzorg
De mogelijkheid tot maatwerk om mantelzorgers tegemoet te komen in de tijd die zij besteden aan mantelzorg.
Adoptie- en pleegzorgverlof
Een aanvulling op wettelijke regeling vanuit DNB naar 100% van het salaris voor 6 weken.
Partnerverlof
Bovenop de wettelijke regeling (1 week 100% betaald en 5 weken 70%) een aanvulling vanuit DNB naar 100% van het salaris voor gehele periode.
Transitieverlof
Onderga je een gendertransitie, dan heb je recht op 33 weken volledig betaald verlof. Dit verlof mag verspreid worden opgenomen over een periode van 10 jaar.
Verlof kopen & verkopen
Bij DNB heb je de mogelijkheid tot aan- en verkoop van maximaal 100 uur verlof per jaar.
-
DNB kent een leasefietsregeling. Als je daar gebruik van maakt draagt DNB EUR 50,- bij per maand.
-
Voor slechts €25 per maand heb je de mogelijkheid om 1e klas te reizen met OV voor woon‑werk. Zakelijke reizen kunnen standaard met 1e klas gereisd worden.
-
Aflossing DUO studieschuld
De mogelijkheid om jaarlijks maximaal €1000 fiscaalvriendelijk extra af te lossen van je DUO‑studieschuld wanneer je 3 jaar of langer in dienst bent van DNB.
Studieregeling
Maximaal 72 uur studieverlof en vergoeding van de studiekosten. Daarnaast heeft iedere divisie een opleidingsbudget beschikbaar.
-
De mogelijkheid tot het werken in het buitenland, een zogenaamde ‘workation’.
-
Je kan gratis een DNB‑museumkaart lenen om een bezoek te brengen aan jouw favoriete museums in Nederland.
-
Bij DNB hebben wij elke dag vers fruit dat je kosteloos mag nuttigen, de hele dag door. Da's wel zo gezond.
-
Er worden veel verschillende personeelsactiviteiten georganiseerd door O&o, voor ieder wat wils.
-
Wordt iemand geselecteerd die jij hebt aangedragen? Dan levert dat jou een wervingspremie op van netto €1250.
-
Deze regeling houdt in dat je 80% van je werkweek werkt. Je ontvangt 90% van je maandsalaris. Je pensioenopbouw blijft 100%.
-
Dit is een door DNB betaalde verzekering die ervoor zorgt dat je bij gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid na 2 jaar niet te ver terugvalt in inkomsten.
Solliciteer nu!
Wil jij als ervaren operational risk officer Centrale Bank werken met impact? Solliciteer dan direct op deze vacature! Als sollicitatie ontvangen we graag uiterlijk 3 november 2026 een motivatiebrief en je complete cv.
Wil je ons nog wat beter leren kennen? Bekijk hier de video's en testimonials van collega's en luister naar onze podcasts. Heb je eerst nog vragen? Hieronder staan onze contactgegevens, we vertellen je graag meer!
Voor de justitiële screening is deze functie ingedeeld in profiel 2a. Meer informatie over de screening en de verschillende screeningsprofielen vind je hier.
Deze vacature is bedoeld om op te solliciteren, niet voor acquisitie.
Ervaren Operational Risk Officer Centrale Bank
Solliciteer direct
Vragen over deze vacature?
Goed om te weten
Solliciteer in 5 stappen
Interessante vacatures
-
Toezichthouder operationele- en IT-risico's banken
Master
32-36 uur per week
€ 5.300 - € 8.300 bpm
Houd toezicht op het spanningsveld tussen innovatie en risicomanagement bij banken als toezichthouder operationele- en IT-risico’s bij DNB.
-
Medior Business Strateeg
Master
36 uur per week
€ 5.300 - € 8.300 bpm
Werk mee aan de realisatie van MoZa2030 als Medior Business Strateeg bij DNB.
-
Junior operationeel risicomanager
Master
36 uur per week
€ 4.330 - € 6.170 bpm
Versterk risicobeheersing en naleving binnen DNB als Operationeel Risicomanager bij DNB.